چگونه اسماج بسازیم؟

  چگونه اسماج بسازیم؟

  اسماج چیست؟

  اسماج برگرفته از فرهنگ بومیان آمریکا است که  در مراسم پاکسازی و دعا کردن از آن استفاده می‌کردند. اسماج‌ها معمولاً از مریم گلی خشک ساخته می‌شوند ، اما می‌توان آن را با بسیاری از گیاهان و گل‌های خشک دیگر مانند اسطوخودوس ، رزماری ، آویشن یا هر عطر دیگری که دوست دارید درست کرد. 

  زمان سوختن اسماج ، دود با رایحه لطیفی ایجاد می‌شود که آرام‌بخش و دلپذیر است. در این مقاله نحوه ساخت اسماج برای خوشبو کردن فضای خانه شما آورده شده است. 
  چگونه اسماج بسازیم؟

  گیاهان مختلف دارای خواص متفاوتی هستند، برخی دارویی هستند، تعدادی برای پاکسازی و برخی هم فقط بوی خوبی دارند (مثل اسطوخودوس) که شما بسته به نیازتان میتوانید از گیاهان مختلف استفاده کنید. 

  برخی از گیاهان سنتی عبارتند از :

  اسطوخودوس

  کندر

  سدر

  گیاه مُور

  پالو سانتو

  سرو کوهی

  بومادران

  بادرنجبویه

  و گیاهان زیر را می‌توانید با خیال راحت ، هر اندازه دوست دارید به اسماج اضافه کنید:

  گل رز

  رزماری

  آویشن

  چوب دارچین

  صنوبر

  برگ بو


  از آنجایی که هدف از دود کردن اسماج پاکسازی و نشاط بخشیدن به فضا است، گیاهانی را انتخاب کنید که بوی آن را دوست دارید و به نظر شما مناسب است. 

  لوازم مورد نیاز 

  گیاهان تازه یا خشک شده 

  نخ 100 درصد پنبه
  شما می‌توانید اسماج را هم با گیاهان و گل های تازه و هم خشک درست کنید. اما کار با گیاهان تازه کمی ساده تر است به دلیل اینکه ساقه ها کمتر شکننده هستند. بنابراین می‌توانید آن را به هر شکلی که دوست دارید در اسماج قرار دهید ، اما گیاهان خشک شده نیز مفید هستند.

  گیاهان خود را آماده کنید که در اینجا از رزماری ، مریم گلی تازه ، گلبرگ‌های گل رز که تا حدی خشک شدند (حدود 5 روز) و غنچه های کوچک رز که کاملاً خشک شده است استفاده می‌کنیم.

  ساقه ها را کنار هم قرار دهید ، این کار باعث می‌شود که اتصال گیاهان و گل‌ها کمی ساده تر شود.   یک تکه نخ را بردارید. با یک گره ساده ساقه ها را به هم متصل کنید و دسته گیاهان را کاملا به هم بچسبانید و ادامه نخ را به سمت بالا دور دسته بپیچانید ، شاخه های سرگردان را تا کنید و زیر نخ قرار دهید و انتهای نخ را به گره ابتدای کار ببندید. 

  برای چیزهایی مانند غنچه‌های رز و یا شاخه‌های اسطوخودوس و گیاهان کوچک، اجازه دهید کمی خشک شوند تا شکل خود را حفظ کنند. زمانی که اسماج را کامل درست کردیم (نخ آن و گیاهان را کامل پیچیدیم) ، در قسمت هایی لا به لای گیاهان ،گل‌های کوچک را قرار می‌دهیم و محکم می‌کنیم.

  در انتهای کار اسماج را به صورت وارونه آویزان کنید و اجازه دهید به مدت یک هفته تا کاملا خشک شود.  نحوه روشن کردن اسماج

  برای روشن کردن اسماج ، یک سر اسماج را با کبریت یا شمع روشن کنید و شعله را خاموش کنید و اجازه دهید انتهای آن همچنان بسوزد و دود را در فضای اتاق پراکنده کنید. اسماج که هنوز در حال سوختن است را در یک ظرف شیشه‌ای یا سفالی قرار دهید.